29.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Ragbisté odstartují ligovou sezónu už nyní duely o účast v play off

Ragbisté odstartují ligovou sezónu už nyní duely o účast v play off
Utkání Praga - Tatra ve Vysočanech otevře jarní část ragbyové sezóny
Třemi zápasy desátého nebo jen třetího kola základní části ostartuje jarní program nejvyšší ragbyové soutěže české extraligy. Podesáté se extraligoví rojníci zaklesnou do ragbyových mlýnů, ale tep... 
17.březen 2017 - 18:31

Nutno vysvětlit, že na podzim se extraliga rozehrála se sedmi týmy a po sedmi kolech ten poslední Dragon Brno byl vyřazeený do prvni ligy. Na začátku listopadu se bez ohledu na předchozí výsledky začalo hrát o ligové body znovu a každý tým nastoupil do nastavené základní části z čistým štítem.  Po dvou kolech se bez poražky i s bonusovým body podařilo uchtit na čele tabulky ragbistům Tytry Smíchov a Sparty Praha. Naopak bez vítězství přezimovali ragbisté Pragy a Slavie Praha s tím, že Praga přeci jenom v tabulce dosáhla alespoň na bonusové body, kterých má tři.

Ve všech klubech hráči, kteří jsou ryzými amatéry, se trénovalo čtyři dny v týdnu a borci mají za sebou i několik přípravných utkání.

Do zahraničí a přímo do Vídně odcestovali na turnaj, který se hrál na umělé trávě, hráči Pragy a kromě toho ragbisté z českých klubových týmů startujících v české nebo v československé lize  nejúspěšnější  sehráli další přípravná utkání a ještě soustřědění v Dobřichovicích. "Bude nám chybět Matyáš Hopp, který byl vybraný jako účastník ragbyové stáže v  Jihoafrické republice a tam na půl roku v zemi dvojnásobných mistrů světa trénuje a studuje," uvádí jednu ze změn v sestavě kouč Eduacr Krützner mladší.  "Chceme hrát play off a tak se chceme umístit do čtvrtého místa. V úvodním utkání jara, kdy nás čeká zápas  s Tatrou,  máme tomuto soupeři splácet loňské vyřazení v semifinále play off. Hráči se na Tatru těší," dodal kouč Pragy.

Loňský finalista Tatra Smíchov hlásí posilu v podobě návratu zkušeného ve francouzských soutěžích několik let hrajícího odchovance Vojtěcha Havla, který by mohl v roji převzít funkci lídra. V týmu mají i další raritu, kterým je hrající předseda klubu Roman Rygl. Ten patrně, jak sám tvrdí,  v lize položil nejvíce pětek, což při absenci ligové  statistiky je docela možné a navíc  útočník Tatry v tom hodlá pokračovat.

Za favorita je považována ostatními trenéry Sparta, která už v soutěži porazila Pragu a Říčany. Do Sparty se vrátl z Francie Marek Loutocký, který tak už s  podzimním navrátilcem Vojtěchem Hruškou vytvoří obávanou část třetí řady roje.

Vyškov obhajuje mistrovský titul, ale jeho kormidelníci vyhrožují soupeřům jen svými více běhavějšími hráči, neboť to byly fyzička a běh, který v zimě nacvičovali nejvíce.

Říčany se loni staly mistry ve všech věkových kategoriích kromě kategorie sedmiček žen i mužů a patnáctek mužů. a tak by si Středočeši rádi sáhli i na mistrovský štít. Zda-li to bude v roce 2017 tomu z trenérů říčanských soupeřů nevěří nikdo.

Ragbyový klub Slavia praha byl založený v roce 1927 a tak by případný postup do play off byl asi pěkný dárek k výročí avšak je postup reálný? Aktuální postavení v tabulce a podzimní výsledky však Slavii moc šancí nedávají.

Program extraligy

Sobota 18. března 2017

Extraliga třetí  kolo nadstavbové části nebo desáté základní části
Praga Praha - Tatra Smíchov od 14 hodin ve Vysočanech
Slavia Praha - Sparta Praha od 14 hodin v Edenu
Říčany - JIMI Vyškov od 14 hodin na stadiónu Josefa Kohouta

Aktuální tabulka ...Výsledky nadstavbové části extraligy ...

9. kolo 19. listopadu 2016 ...     Sparta - Říčany     24:7 *    Vyškov - Praga     8:7  *    Tatra - Slavia     62:9     8. kolo 5.listopadu 2016  ... Praga - Sparta     24:26   *   Říčany - Slavia     38:11  *  Vyškov - Tatra     10:38       
Další ragbyová utkání ...

Neděle 19. března 2017

První liga
Dragon Brno - Bystrc Brno od 11 hodin v Cacovicích
Přelouč - Mariánské Hory  od 14 hodin
České Budějovice - Praga B od 14 hodin
Havířov - Olomouc 14 hodin
Vyškov B - Zlín od  14 hodin

  SportovniListy.cz napsaly...   
Ragbisté odstartují ligovou sezónu už nyní soubojí o účast v play off

(ps, Prvnizpravy.cz & Českeragby.cz, foto: Petr Skála)


Strážníci poskytli první pomoc zraněné ženě

Strážníci poskytli první pomoc zraněné ženě
Mladou ženu při neopatrné manipulaci popálila kapalina a pára z motoru vozidla. Strážníci jí poskytli první pomoc a přivolali záchrannou službu.

Praha chce z evropských fondů modernizovat vybavení pražských škol

Praha chce z evropských fondů modernizovat vybavení pražských škol
Hlavní město chce z evropských fondů modernizovat vybavení pražských škol za desítky milionů korun.

Městská rada projednala návrh na uvolnění investiční rezervy

Městská rada  projednala návrh na uvolnění investiční rezervy
Na poskytnutí investiční dotace z rozpočtové rezervy Prahy je navrženo 73 projektů městských částí.

Agresivní pes napadl své majitele

Agresivní pes napadl své majitele
Agresivní ovčák napadl své majitele. Pár se před zvířetem zamkl ve vozidle a přivolal si na pomoc strážníky. Pracovníci odchytové služby městské policie psa následně odchytili a převezli ho do útulku. Strážníci manželskému páru poskytli první pomoc.

Strážníci pohotově zasahovali u seniorky ohrožené na životě

Strážníci pohotově zasahovali u seniorky ohrožené na životě
Případem, který nesnesl odkladu, se zabývala hlídka strážníků z Prahy 11. Že se něco děje o patro výše zjistil soused staré ženy, když mu byl vytopen byt. Za dveřmi jejího bytu slyšel pouze sténání.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky