29.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Pražské nemocnice dostanou dotaci ve výši 1,6 milionu korun

Pražské nemocnice dostanou dotaci ve výši 1,6 milionu korun
Ilustrační foto
Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o poskytnutí účelové investiční dotace pražským nemocnicím v celkové výši 1 607 478 Kč.  
16.březen 2017 - 08:30

Prostředky jsou určeny na nákup zařízení používaných Lékařskou pohotovostní službou. Tisk předložil radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

„I nadále posilujeme  financování Lékařské pohotovostní služby v Praze. Podařilo se nám schválit další finanční prostředky v celkové výši 1 607 478 Kč na nákup přístrojového vybavení a modernizaci,“ říká radní Hl. m. Prahy Radek Lacko.

Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze z poskytnuté účelové investiční dotace nemocnice zakoupí přístroj pro záznam a přenos EKG ve výši 150 000 Kč, který je zásadní při diagnostice a ošetření pacienta se závažným poškozením srdce nebo podezřením na něj.


Fakultní nemocnici v Motole z poskytnuté účelové investiční dotace zakoupí ultrazvukový přenosný přístroj, dvě sondy ve výši 515 000 Kč, EKG ve výši 55 000 Kč a infuzní pumpy v celkové výši 205 000 Kč. Dovybavení uvedenými přístroji pomůže zajistit rychlejší diagnostiku a zároveň zrychlí, ale i zkvalitní, péči poskytnutou v rámci LPS.

Nemocnice Na Bulovce z poskytnuté účelové investiční dotace zakoupí streptest pro rychlou diagnostiku streptokokové infekce ve výši 45 980 Kč, ultrazvukový přístroj sloužící pro rychlou akutní diagnostiku ve výši 269 000 Kč a alkoholtester ve výši 51 498 Kč. Jmenované technické vybavení zvýší kvalitu zdravotní péče poskytovanou v rámci lékařské pohotovostní služby v oboru všeobecného praktického lékařství i v oboru praktického lékařství pro děti a dorost.

Thomayerova nemocnice z poskytnuté účelové investiční dotace zakoupí diagnostický přístroj QuickRead Go ve výši 47 000 Kč, Urisyst analyzátor moči ve výši 50 000 Kč, EKG ve výši 120 000 Kč a žaluzie do ambulancí LPS ve výši 99 000 Kč. Toto přístrojové a technické vybavení LPS bude sloužit k rychlejší a přesnější diagnostice u pacientů a zefektivní následnou cílenou léčbu.

Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.nemocnice na bulovce)


Strážníci poskytli první pomoc zraněné ženě

Strážníci poskytli první pomoc zraněné ženě
Mladou ženu při neopatrné manipulaci popálila kapalina a pára z motoru vozidla. Strážníci jí poskytli první pomoc a přivolali záchrannou službu.

Praha chce z evropských fondů modernizovat vybavení pražských škol

Praha chce z evropských fondů modernizovat vybavení pražských škol
Hlavní město chce z evropských fondů modernizovat vybavení pražských škol za desítky milionů korun.

Městská rada projednala návrh na uvolnění investiční rezervy

Městská rada  projednala návrh na uvolnění investiční rezervy
Na poskytnutí investiční dotace z rozpočtové rezervy Prahy je navrženo 73 projektů městských částí.

Agresivní pes napadl své majitele

Agresivní pes napadl své majitele
Agresivní ovčák napadl své majitele. Pár se před zvířetem zamkl ve vozidle a přivolal si na pomoc strážníky. Pracovníci odchytové služby městské policie psa následně odchytili a převezli ho do útulku. Strážníci manželskému páru poskytli první pomoc.

Strážníci pohotově zasahovali u seniorky ohrožené na životě

Strážníci pohotově zasahovali u seniorky ohrožené na životě
Případem, který nesnesl odkladu, se zabývala hlídka strážníků z Prahy 11. Že se něco děje o patro výše zjistil soused staré ženy, když mu byl vytopen byt. Za dveřmi jejího bytu slyšel pouze sténání.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky