29.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Praha rozdělí peníze z hazardu za poslední čtvrtletí roku 2016

Praha rozdělí peníze z hazardu za poslední čtvrtletí roku 2016
Ilustrační foto
Městská rada v úterý projednala návrh na rozdělení finančních prostředků, které Praha obdržela jako odvod z hazardních her za loňské čtvrté čtvrtletí.  
11.březen 2017 - 08:30

Městské části dostanou z těchto prostředků doplatek na jejich podílu, rozděleno bude 21,5 milionu korun, návrh musí ještě schválit zastupitelstvo Prahy.  

Městským částem jsou z obdržených odvodů z výherních hracích přístrojů a jiných technických herních zařízení poskytovány každoročně finanční prostředky v maximálním objemu schváleném usnesením Zastupitelstva hl. m. Prahy, tj. ve výši 300 milionů Kč. Za poslední čtvrtletí roku jde tedy o doplatek. Tyto prostředky městské části použijí na podporu sportu, kultury, školství, zdravotnictví či sociální oblasti.

Procento, kterým se jednotlivé městské části hl. m. Prahy podílejí na odvodech obdržených od 1. 1. 2015 se stanoví v závislosti na poměru počtu obyvatel jednotlivých městských částí hl. m. Prahy k celkovému počtu obyvatel hl. m. Prahy.


V roce 2016 hlavní město Praha obdrželo finanční prostředky z odvodů z výherních hracích přístrojů a jiných technických herních zařízení v částce 727 milionů Kč. „Tato částka je mírně vyšší než v roce 2015, kdy dosáhla 717 milionů Kč, a to přesto, že počet míst, kde lze tyto přístroje provozovat, i počet technických herních zařízení výrazně poklesl, nedosáhla však úrovně roku 2014, kdy činila 769 milionů Kč,“ uvedla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová.

V důsledku regulace počtu míst (v roce 2013 celkem 639 míst, 313 míst v roce 2014 a 2015, od 1. 1. 2016 omezeno na 101 místo) došlo k výraznému snížení počtu povolených technických herních zařízení, k 31. 12. 2014 bylo na území hl. m. Prahy povoleno 8 450 kusů těchto zařízení, k 31. 12. 2015 to bylo 6 974 kusů a k 31. 12. 2016 povolených 5 460 kusů.

Kromě počtu technických herních zařízení má vliv na výši odvodů i rozdíl mezi úhrnem vsazených částek a úhrnem vyplacených výher, který tvoří základ pro výpočet výše odvodu, a také výše sazeb odvodů. Výše odvodů v roce 2016 byla ovlivněna především zvýšením sazeb odvodů. V letech 2014 a 2015 činila sazba odvodu z výherních hracích přístrojů a jiných technických herních zařízení 20 % plus 55 Kč za každý den a přístroj, v roce 2016 změnou zákona o loteriích činila sazba 28 % plus 80 Kč za každý den a přístroj.

Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)


Strážníci poskytli první pomoc zraněné ženě

Strážníci poskytli první pomoc zraněné ženě
Mladou ženu při neopatrné manipulaci popálila kapalina a pára z motoru vozidla. Strážníci jí poskytli první pomoc a přivolali záchrannou službu.

Praha chce z evropských fondů modernizovat vybavení pražských škol

Praha chce z evropských fondů modernizovat vybavení pražských škol
Hlavní město chce z evropských fondů modernizovat vybavení pražských škol za desítky milionů korun.

Městská rada projednala návrh na uvolnění investiční rezervy

Městská rada  projednala návrh na uvolnění investiční rezervy
Na poskytnutí investiční dotace z rozpočtové rezervy Prahy je navrženo 73 projektů městských částí.

Agresivní pes napadl své majitele

Agresivní pes napadl své majitele
Agresivní ovčák napadl své majitele. Pár se před zvířetem zamkl ve vozidle a přivolal si na pomoc strážníky. Pracovníci odchytové služby městské policie psa následně odchytili a převezli ho do útulku. Strážníci manželskému páru poskytli první pomoc.

Strážníci pohotově zasahovali u seniorky ohrožené na životě

Strážníci pohotově zasahovali u seniorky ohrožené na životě
Případem, který nesnesl odkladu, se zabývala hlídka strážníků z Prahy 11. Že se něco děje o patro výše zjistil soused staré ženy, když mu byl vytopen byt. Za dveřmi jejího bytu slyšel pouze sténání.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky